Przedszkole Publiczne Wronin

Na stronie naszego przedszkola :)

Nasze Przedszkole

Przedszkole rozpoczęło swoją działalność w latach 50-tych. Początkowo mieściło się w Grzędzinie, w budynku przyklasztornym Sióstr Boromeuszek z Trzebnicy. Pierwszym dyrektorem placówki była pani Jadwiga Głowania, która funkcję tę pełniła do roku 1981. Drugim dyrektorem przez kolejne 26 lat była pani Krystyna Kamuzela (1981-2007). Za jej kadencji przedszkole zostało przeniesione do Wronina, do budynku Szkoły Podstawowej. Przeprowadzka odbyła się we wrześniu 2001 roku. Kolejne zmiany miały miejsce w 2007 roku, kiedy to przedszkole zostało połączone ze szkołą,  tworząc Zespół Szkolno - Przedszkolny. Dyrektorem zespołu została pani Jolanta Marzec, która pełni tę funkcję do chwili obecnej.Od początku istnienia nasze przedszkole było miejscem przyjaznym dzieciom a rodzice i nauczyciele tworzyli atmosferę życzliwej współpracy.Dziś nasze przedszkole kontynuuje tradycję otwartości na potrzeby małego dziecka, wspierania go, rozwijania umiejętności i talentów. Zależy nam, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i dobrze. Odpowiadamy na dziecięce pytania, pomagamy zrozumieć świat, uczymy wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Pamiętamy, że czas dzieciństwa, to czas zabawy i radości.

Budynek przedszkola dostosowany jest do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i otoczony dużym ogrodem, w którym znajduje się plac zabaw dla dzieci.Praca opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczna realizowana jest w dwóch grupach. Każda grupa posiada salę wyposażoną w odpowiednie pomoce dydaktyczne i ciekawe kąciki zainteresowań.

Oddziały

W naszym przedszkolu są dwie grupy dzieci:

I grupa 2,5- 3- 4 latków

II grupa 5-6 latków

Nasza kadra

mgr Anna Krybus -opiekuje się grupą najmłodszych wychowanków, ponadto uczy języka niemieckiego w obu grupach, oraz j.angielskiego

mgr Halina Mocniak -jest wychowawcą grupy najstarszej

Alicja Sobol-pracuje z najmłodszymi dziećmi wspólnie z panią Anią .

Zajęcia dodatkowe

Przedszkole oprócz zajęć obowiązkowych oferuje zajęcia dodatkowe. Są to: język niemiecki i jezyk angielski. Prowadzimy również na terenie naszej placówki zajęcia z logopedii. Nasze dzieci mają również możliwość wyjazdu na basen wspólnie z dziećmi szkolnymi..