Nawigacja

Pedagog szkolny Narkotyki i Dopalacze Alkoholizm Dopalacze Koronawirus CIEKAWE INFORMACJE DLA RODZICÓW EDUKACJA ZDALNA CIEKAWOSTkI DLA UCZNIÓW ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY ONLINE ANKIETA - BEZPIECZEŃSTWO W SIECI ANKIETY BADAJĄCE RELACJE POMIĘDZY NAUCZYCIELAMI I UCZNIAMI ANKIETA - POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY ANKIETA DLA RODZICÓW BADAJĄCA SKUTKI EDUKACJI ZDALNEJ ANKIETA DLA NAUCZYCIELI - POWRÓT DZIECI DO SZKOŁY WAŻNE NUMERY TELEFONÓW DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI ANKIETA - DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE 2023/24

PEDAGOG

EDUKACJA ZDALNA CIEKAWOSTkI DLA UCZNIÓW

 

 

2 superproste ćwiczenia na pozytywne myślenie (nawet w bardzo szary

dzień) 

1 mail dziennie przez ponad 3 miesiące (!) – 100 dniowy trening pozytywnego myślenia – > Pozytywny Sklep Elżbiety Wolnej

                                                                      Ćwiczenia na pozytywne myślenie :)

 

Chiny zaprzeczają, by koronawirus był produktem laboratorium w Wuhan | Nauka w Polsce

 

WYSYŁAMY WIRUSA W KOSMOS - BĄDŹ BEZPIECZNY

 

 

 

 

 

 

Myślenie wizualne (visual thinking) zyskuje coraz większą popularność. O co w tym chodzi? Po co wizualizować myśli? Albo inaczej – po co myśleć wizualnie? Wiadomo, że lepiej zapada nam w pamięć obraz. I jeżeli chodzi o szybką reakcję, zawsze wygrywa on ze słowem.

Myślenie graficzne - artykuł

 

Za oknem niesprzyjająca aura, cały czas zimno wszyscy dookoła nie w sosie i jak tu poradzić sobie z nadciągającym z każdej strony złym nastrojem?

Zdradzę Wam kilka moich sposobów na poprawę nastroju. Gotowi? Zaczynamy!

Biegaj, ruszaj się !

ANKIETA DOTYCZĄCA LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I JEJ ATRAKCYJNOŚCI przez AnkietaPlus.pl

 Ruch fizyczny wyzwala endorfiny, hormony szczęścia, które w naturalny sposób poprawiają nastrój. Nie znosisz biegać ? To nic, przełam się, spróbój zrobić coś innego . Każdy ruch  dodatkowo wyładuje wszystkie nagromadzone emocje.

Poprawa humoru gwarantowana.

Wektory stockowe: music, misic, metal music blog - rysunki, obrazy, ilustracje | Depositphotos

Moi drodzy jednym ze sposobów  na poprawę nastroju jest stworzenie  listy waszych  ulubionych przebojów i słuchanie ich w ciągu dnia . 

Uwierzcie mi na słowo to niezwykle relaksujące! Spróbujcie od razu!

 

 

 

Gify,animacja,obrazki PNG: Gify wielkanocne

Udostępniam wam świąteczną grę rozwijająca słownictwo, dobra także jako punkt wyjścia do wartościowej rozmowy :)

Wielkanocne_5.pdf

▷ Wielkanoc: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

 

 

Gdy do naszych uczniów zapuka nuda, frustracja i tęsknota, mamy kilka propozycji na poradzenie sobie z nimi.

 

Potrzebujesz motywacji?  Zapraszam do gry :)

 

Cytat na dziś - Koło fortuny (wordwall.net)

 

18 marca - DZIEŃ MÓZGU

 

 

Boże Narodzenie – karta pracy

gify, kartki świąteczne, animacje - BOŻE NARODZENIE - Anucha74 - Chomikuj.pl

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji i spotkań – także tych z samym sobą. Do tego rodzaju spotkania pragnę Cię dzisiaj zaprosić. Poniżej znajdziesz kartę pracy, dzięki której przyjrzeć można się emocjom i potrzebom związanym ze zbliżającymi się świętami.

emocje-dziecka-karta-boze-narodzenie-skonwertowany.pdf

 

MNEMOTECHNIKI - SPOSÓB NA SZYBKĄ NAUKĘ

Zajęcia rozwijające umiejętności uczenia się; - Zespół Szkół w Nekli

Mnemotechniki to sposoby zapamiętywania poprzez wszystkie zmysły: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Za ich pomocą łatwiej i szybciej można opanować niezbędne informacje. Szczególnie dlatego, że są to metody, które angażują w procesy poznawcze intelekt oraz jego aktywność, kreatywność i twórczość. 

 

MNEMOTECHNIKA

OPIS

Piktogramy

 Metoda kształcąca pamięć, wyobraźnię i kreatywność, polegająca na ilustrowaniu treści piosenek, wierszy, bajek, opowiadań. Wykonują schematyczne rysunki, obrazujące tekst do zapamiętania.

Wierszyki i rymowanki

 Mnemotechnika kształcąca pamięć (głównie słuchową). Może być połączona z ruchem. Polega na uczeniu się tekstów rymowanek, które ułatwiają zapamiętywanie. Im wierszyk lub rymowanka bardziej zabawna i ciekawa, tym lepiej, ponieważ na dłużej pozostanie w pamięci. 

Mapy mentalne

Metoda przydatna do porządkowania treści. Polega na umieszczeniu na środku kartki zagadnienia, słowa lub rysunku – klucza, a następnie dołączaniu do niego, w formie rozgałęzień, haseł, słów bądź rysunków bardziej szczegółowych. 

Łańcuchy skojarzeń

 Mnemotechnika angażująca wiele zmysłów. Polega na tworzeniu kolejno własnych skojarzeń, składających się w ciąg przyczynowo – skutkowy. Elementy łańcucha łączą się ze sobą, tworząc opowiadanie lub historyjkę. Ważne, aby historyjka rozwijała wyobraźnię i zawierała sporą dawkę fantazji.

Pantomimy

 Metoda polegająca na uczeniu się poprzez ruch i zabawę. Metodę tę można wykorzystać do nauki cyfr czy alfabetu (np. zadaniem ucznia jest przedstawienie za pomocą swojego ciała danej cyfry lub litery).

„Haki” pamięciowe

 Mnemotechnika polegająca na kojarzeniu cyfr z przedmiotami, przypominającymi je kształtem, np. 1- świeca, 2 - łabędź, 3 - serce, 4 – krzesło i tak dalej.


 

 

Zachęcamy do pobrania kart dotyczących pracy z emocjami.Na karcie znajdziesz sytuacje, które mogą powodować pojawianie się złości. Przeczytaj je uważnie. W jednym z dymków znajdziesz puste miejsce – wpisz tam sytuację, w której jeszcze czujesz złość.
Po lewej stronie widzisz termometr, na którym, za pomocą kolorów, możesz określić jak duże nasilenie emocji czujesz.
Pokolorowany jest na 4 kolory, które oznaczają:
Zielony – czuję spokój
Żółty – czuję lekkie zdenerwowanie
Pomarańczowy- czuję złość
Czerwony- czuję ogromną wściekłość
Postaraj się teraz przypomnieć sobie, jak czułeś się w sytuacjach opisanych w dymku. Następnie pokoloruj odpowiednim kolorem nasilenie emocji, które wydaje Ci się odpowiednie.

PDF-6-skonwertowany.pdf

MIKOŁAJKI 

▷ Mikołaj: obrazki ruchome, animowane gify i animacje ‐ 100% DARMO!

 

Mikołajki to jedno z najprzyjemniejszych dni w grudniu. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, zwykle w postaci słodyczy lub  zabawek. Ponieważ Mikołajki juz tuż tuż, zapraszam was moi drodzy do wypełnienia listu do Św.Mikołaja,ale zanim wypełnicie ten list zastanówcie się czy wasze zachowanie  w tym roku zawsze było takie jak powinno być w stosunku do waszych rodziców, dziadków , nauczycieli i kolegów . Pomyślcie moi drodzy nad czymś niematerialnym o czym marzycie, o czym czego nie da się kupic za pieniądze np o zdrowiu(a nie tylko o dobrach materialnych) . A może wy w tym roku zabawicie się w Mikołaja i podarujecie komuś prezent. Prezentem dla rodziców i najbliższych nie musi być coś kosztownego za co trzeba zapłacić, wystarczą wasze dobre chęci. Liczę na waszą pomysłowośc i kreatywność.

list_do_Mikolaja_.pdf

 

NIE DAJ SIĘ .

SIECIOZAGROŻENIA.

                                          Siecio-zagrożenia (fdds.pl)

 

 

Coś na stres i lepsze samopoczucie :)

 

Walcz ze stresem… oddechem!

Chyba każdy z nas doskonale zna uczucie stresu. Jest to sytuacja, w której ciało reaguje spotęgowaniem różnych czynności biologicznych na niecodzienne sytuacje, jakie się nam przytrafiają. Przewlekły, wyniszczający stres to raczej robota dla dobrego psychoterapeuty. Należy odnaleźć jego przyczynę i w miarę możliwości wyeliminować ją. Jednak w przypadku krótkotrwałego, mobilizującego stresu – można sobie radzić samodzielnie, opanowując go poprzez właściwe techniki oddechowe.

Stres - jak rozładować stres? Ćwiczenia relaksacyjne - Sportzilla

zestaw-cwiczen-antystresowych-1586326983.pdf

 

A dzisiaj kilka porad na temat organizacji czasu oraz kilka narzędzi, które mogą nam pomóc w planowaniu dnia.

 

 

W jaki sposób zmotywować się do samodzielnej nauki ... szczególnie wtedy jak ogarnia nas LEŃ ;)??

 

Savoir - vivre online

 

                                               

Życzliwość jest zawsze w cenie

21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.  Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Szczególnie teraz w trudnym dla nas wszystkich czasie bądźmy dla siebie mili i życzliwi.

122447364_181367173546684_4353724311222643148_n-skonwertowany.pdf

117826515_3296826173771253_5777556381917281428_n-skonwertowany.pdf

 

 

Zapraszam do gry online - regulacja emocji/ strategie społeczne .

500+ Best emocje images in 2020 | emotikony, buźka, śmieszne gify

https://wordwall.net/resource/4378824/regulacja-emocji-strategie-spo%c5%82eczne

 

   

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wroninie

  Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wroninie

  ul. Kościelna 1

  47-260 Polska Cerekiew • 077/4802730


Galeria zdjęć