Wigilia Szkolna
21 grudnia 2018r. odbyła się w naszej szkole wigilijka.
Z tej okazji wszyscy uczniowie zebrali się w świątecznie przystrojonej
klasie, by wspólnie śpiewać kolędy i dzielić się opłatkiem.
Spotkanie urozmaiciły wiersze i teksty czytane przez dzieci i
nauczycieli, a także świąteczna muzyka w wykonaniu Daniela Koreckiego i Kacpra Pawelca.
Chociaż nie było barszczu z uszkami, wszyscy ze smakiem zjedli ciastka przygotowane przez starsze klasy.
Mamy nadzieję,że ostatniego dnia przed
przerwą w nauce , każdy z nas poczuł przedsmak świąt.
Andrzejki
30.11.2018 roku w szkole odbyła się impreza andrzejkowa , na którą byli zaproszeni wszyscy uczniowie.
Samorząd Szkolny wraz z opiekunką , Panią Sonią Weledą-Sitek, przygotował różne gry, zabawy oraz wróżby.
Muzykę prezentowali uczniowie klasy ósmej.
Mamy nadzieję, że wszystkim zabawa się podobała .
Z okazji setnej rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości przez cały tydzień pojawiały się w naszej szkole akcenty związane z tym niecodziennym świętem. Tematyka niepodległościowa obecna była na lekcjach języka polskiego, historii, muzyki, zajęć z wychowawcą.
Szkolna gazetka przybliżyła postaci historyczne związane z walką o wolność .
9 listopada o godzinie 11.11 , podobnie , jak tysiące innych uczniów w całej Polsce , odśpiewaliśmy cztery zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego", naszego hymnu narodowego.
14 listopada odbył się uroczysty apel, na którym występowali prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na tle pięknie wykonanej dekoracji uczniowie opowiadali o wydarzeniach historycznych, recytowali wiersze, śpiewali i grali pieśni patriotyczne, tańczyli.
Dzieci miały okazję udzielić też wywiadów, gdyż na uroczystości pojawiła się ekipa lokalnej TV.
Klasa VI zorganizowała „ dzień polski” w ramach godziny z wychowawcą. Sala lekcyjna ubrana została w biel i czerwień, a mamy i babcie dzieci zadbały, by na stole pojawiły się polskie potrawy.
15 listopada odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny, w którym uczniowie klas VI – VIII naszej szkoły współzawodniczyli z koleżankami i kolegami III klasy Gimnazjum w Polskiej Cerekwi. Tematyka konkursu związana była z okresem zaborów, walki o niepodległość i początków II Rzeczpospolitej.
Możemy być dumni z naszego ucznia, Mateusza Makosza, który zdobył I miejsce, dużą wiedzą wykazali się też pozostali uczniowie – Małgorzata Sarnecka uzyskała II miejsce ( razem z Klaudiuszem Kanzym z Polskiej Cerekwi ), a Adam Freitag zajął III miejsce ( razem z Niokolą Gregor z Polskiej Cerekwi ).
Wszystkim imprezom towarzyszyło dużo emocji i wielkie zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli .
15 września 2018 r. wpisze się w historię naszej szkoły jako doniosłe wydarzenie, bowiem w dniu tym nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia Mikołaja Kopernika.
Świadkami uroczystości byli wszyscy uczniowie , nauczyciele, byli pracownicy szkoły, przedstawiciele rodziców, a także zaproszeni goście - Wójt Gminy Polska Cerekiew, Przewodniczący Rady Gminy Polska Cerekiew , radni Gminy Polska Cerekiew oraz przedstawiciel prasy lokalnej.
Nad przebiegiem programu czuwała, prowadząca uroczystość, pani Tatiana Nowak. Oficjalne przemowy wygłosili: Dyrektor Zespołu , pani Jolanta Marzec, oraz Wójt Gminy , pan Piotr Kanzy. Natomiast akt nadania imienia szkole odczytał Przewodniczący Rady Gminy, pan Jerzy Kołeczko.
Na część artystyczną programu składały się : taniec i piosenka w wykonaniu uczniów klasy IV oraz krótka inscenizacja nawiązująca do czasów Mikołaja Kopernika , która przybliżyła zebranym postać naszego nowego patrona. Wzięli w niej udział uczniowie klas VI- VIII.
W czasie uroczystości został też rozstrzygnięty konkurs na logo szkoły. Zwyciężyła praca Mateusza Wieczorka z klasy V. Logo zostało uroczyście odsłonięte , a zwycięzca oraz wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali z rąk pani Dyrektor bony upominkowe.
W trakcie imprezy pojawiły się także miłe akcenty nawiązujące do przypadającego dzień wcześniej Dnia Edukacji. Uczniowie klasy II przygotowali krótki występ dla nauczycieli, a przewodnicząca SU, Felicja Pytlik, złożyła życzenia w imieniu wszystkich uczniów.
Dzień ten był wyjątkowy również dla najmłodszych dzieci , gdyż zostali oni pasowani na uczniów klasy I. Pierwszoklasiści przygotowali ze swą panią obszerny program artystyczny, gdzie naprawdę mogli się pochwalić swoimi umiejętnościami.
Jest to pierwsza klasa, która wstąpiła w progi Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika. Pasowania na ucznia klasy I dokonała Dyrektor szkoły, a uroczyste ślubowanie, prócz pierwszoklasistów ,złożyli w imieniu wszystkich uczniów przedstawiciele pozostałych klas.
Po części oficjalnej i artystycznej pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad.
21 września wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję " Sprzątanie świata".
Nasza praca polegała na zbieraniu i segregowaniu śmieci w najbliższej okolicy.
Uczniowie otrzymali worki w różnych kolorach i rękawice ochronne .
Po krótkiej pogadance wyruszyli wraz z wychowawcami sprzątać świat.
W ciągu jednej godziny lekcyjnej udało nam się zebrać pełne worki różnorodnych śmieci.
Zostały one wysypane do odpowiednio oznaczonych kontenerów.
Akcja ta wzbudziła wiele emocji wśrod uczniów i uzmysłowiła im, jak wiele osób nie posiada jeszcze świadomości ,że trzeba dbać o środowisko i stale je zanieczyszcza .
W ostatnich dniach września uczniowie wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącą SU została Felicja Pytlik z klasy VII,
jej zastępcami Manuela Makosz z kl. VII i Mateusz Makosz z kl. VIII,
a skarnbikiem - Daniel Korecki z kl. VI.
Jako opiekuna SU uczniowie wybrali panią Sonię Weledę - Sitek
3 września 2018 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/ 2019.
Do naszej szkolnej społeczności dołączyło sześcioro pierwszoklasistów- pięć dziewczynek i jeden chłopiec. Ich wychowawczynią została pani Tatiana Nowak.
Na dobry początek nowi uczniowie tradycyjnie już otrzymali " tyty" pełne słodyczy.
" Samotny chłopiec" w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu
W ramach projektu Akademia Kompetencji uczniowie z kółka dziennikarskiego wybrali się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na sztukę " Samotny chłopiec".
Spektakl wymagał wiele uwagi i trzeba było się skupić, by go zrozumieć, ale był też bardzo ciekawy. Opowiadał o chłopcu, który zagubił się w świecie gier i coraz bardziej podążał w głąb sieci. Chciał się dowiedzieć,jak to jest przestać byc, nie istnieć w rzeczywistym świecie.
Efekty dźwiękowe i świetlne nadawały spektaklowi tajemniczości i pomagały zrozumieć sztukę.
Widownia była wypełniona ludźmi w różnym wieku.
Po przedstawieniu odbyły się warsztaty na temat uzaleznienia od Internetu i gier. Rozpoznawaliśmy różne emotikony, gry i aplikacje. Dzieciom nie sprawiało to dużo problemu, ale siedzący na widowni dorośli większości gier nie znali. Warsztaty pokazały nam,że kiedy za dużo czasu spędzamy w sieci, tracimy kontakt z narmalnym światewm i nawet ze samym sobą.
Spektakl bardzo nam się podobałi wkrótce wybieramy sie na kolejne przedstawienie grane w tym teatrze.
Hania Jezierska
Dzień Chłopaka
Tego roku Dzień Chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole 2.10.2017. Impreza odbyła się na holu szkolnym, prowadziły ją Julia i Maja.
Jedną z głównych atrakcji był Top Model, który polegał na przebieraniu się chłopców w suknie, w czym pomagały dziewczyny. Występowali tu: Kuba z kl.IV, Andrzej z kl. V, Oliwer z kl. VI , Mateusz z kl. VII, Michael z kl. I . Chłopcy prezentowali się bardzo zabawnie.. Zdaniem dziewczyn najlepiej ubrali się Oliwer i Mateusz.
Bardzo podobały się nam zabawy, szczególnie Top Model. Były też takie rozrywki jak gry zręcznościowe i różne biegi. Impreza przyniosła chłopakom wiele frajdy. Samorząd i pomocne koleżanki zaplanowały ją wesoło i pomysłowo. Dzień Chłopaka przebiegł bardzo sprawnie i wszystkim się podobało.
( Hania Jezierska, Fela Pytlik)
Dzień Języków Obcych
29 września odbył się Dzień Języków Obcych , połączony z Dniem Głośnego Czytania.
Organizatorkami imprezy były pani Ania i pani Sonia.
Klasy VI i VII zaprezentowały dwie scenki związane ze znajomością języków. Po zabawnych inscenizacjach odbył się quiz ,w którym uczniowie mogli pokazać swoje umiejętności językowe.
Po pierwszej rundzie dziewczyny z klas IV-VI przeczytały niemiecką legendę , dzieci były bardzo zaciekawione.
Konkurs wygrały klasy VII , IV , I i przedszkolaki.
Wszyscy dostali nagrody pocieszenia, a zwycięzcy grę Uno. Dzień był ciekawy i emocjonujący.
Wypadł świetnie!
( Mateusz Makosz, Oliver Joszko, Adam Freitag)
Samorząd Szkolny
We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego, którego opiekunem jest pan Jarosław Kaczyński.
Najwięcej głosów zdobyła Julia Kaczyńska i ona została przewodniczącą S Sz, jej zastępczynią jest Maja Krężlewska, a skarbnikiem został Daniel Holeczek.
Zmiany w szkole
W związku z reformą mamy w tym roku klasę siódmą, nowe przedmioty i nowych nauczycieli.
Pracują u nas: pani Aneta Ahmida, pani Anna Krybus, pan Ryszard Sawicki, pan Jarosław Fajger, pan Dariusz Freitag, ks. Rafał Rusin.
Dołączyli do nas też nowi uczniowie - Bartek do klasy VII i Marcel do klasy IV.
Nowy rok szkolny 2017/2018
4 września 2017 r. po długich i udanych wakacjach rozpoczął się nowy rok szkolny. Po roku przerwy mamy znowu pierwszą klasę.
Pierwszaków jest jedenaścioro. Ich wychowawczynią została pani Iwona Ostarek.
Na powitanie dzieci dostały wielkie tyty ze słodyczami.
" Jak nie czytam, jak czytam!"
2 czerwca wzięliśmy udział w akcji masowego czytania " Jak nie czytam, jak czytam!". Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i czytali wybrane ich fragmenty na forum szkoły. W ten sposób mieli zachęcić swoich kolegów do czytania. Dzieci zaprezentowały bardzo różnorodną literaturę, co pokazało , jak zróżnicowane są ich upodobania czytelnicze i zainteresowania.
Akcję zorganizował wydawca miesięcznika " Biblioteka w Szkole" , a przeprowadziła ją pani Jolanta Marzec, która prowadzi naszą bibliotekę szkolną.
Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakrzowie zaprosił nas zajęcia sportowo- rekreacyjne.
Mogliśmy skorzystać z basenu, uczestniczyć w zajęciach zumby i zapasów oraz spróbować gry w piłkę nożną w dmuchanych kulach.
Młodsze dzieci jeździły konno, starsze miały okazję zmierzyć się w biegach.
Otrzymaliśmy także poczęstunek , a dzieci do woli mogły nacieszyć się watą cukrową.
Pogoda dopisała, a organizatorzy włożyli wiele serca w przygotowanie imprezy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie świetnej zabawy.
DZIEŃ ŚCISŁOWCA W POLSKIEJ CEREKWI
Ostatni dzień maja uczniowie klas IV- VI spędzili w szkole w Polskiej Cerekwi, gdzie, na zaproszenie tamtejszych nauczycieli, wzięli udział w grze terenowej. Podzieleni zostali na kilka zespołów i rywalizowali rozwiązując zadania z matematyki i przyrody , a wszystko przeplatane było akcentami sportowymi. Zabawa upłynęła w przyjaznej atmosferze i zakończyła się piknikiem na terenie przyszkolnym .
Piknik rodzinny
W sobotę 13 maja uczniowie z rodzicami oraz nauczyciele wybrali się na piknik rodzinny do Jarnołtówka.
Choć poranna mżawka nie wróżyła pięknej pogody, na miejscu rzeczywistość okazała się inna.
Było słońce, podchody, wspólna wędrówka na Biskupią Kopę, pieczenie kiełbasek przy ognisku, piosenki dla mamy i taty,
zdobycie szczytu przez wytrwałych, a na koniec pstrąg przy Łowisku.
Inicjatorką i zarazem organizatorką wyprawy była pani Tatiana Nowak i wszyscy uczestnicy z pewnością się zgodzą,
że pomysł był strzałem w dziesiątkę.
Święto Konstytucji 3 Maja uczciliśmy w naszej szkole krótkim apelem o tematyce patriotycznej.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki nawiązujące do historii naszego kraju i symboli narodowych .
Występujący zadbali o odświętny strój, a hol szkolny przybrał na ten dzień barwy biało- czerwone.
Konkurs recytatorski
26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę i ZGSP w Polskiej Cerekwi. Zadzwiająco wielu chętnch zgłosiło chęć udziału w konkursie, a dotyczył on prezentacji wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie. Choć konkurencja była bardzo duża, udało nam się uzyskać dwa trzecie miejsca. Zdobyły je Maja Krężlewska z klasy III ( w kategorii klas I- III) oraz Małgorzata Sarnecka z klasy V ( w kategorii klas IV- VI). Natomiast Wiktoria Parchatka z klasy III otrzymała wyróżnienie.
Impreza odbyła się w siedzibie Biblioteki Gminnej, we wnętrzu odrestaurowanego zamku, co dodało jej swoistego uroku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dypolmy i drobne upominki. Sedrecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w zmaganiach z poezją, za wysiłek włożony w zorganizowanie imprezy oraz za bardzo miłe przyjęcie.
Wycieczka do Raciborza
25 kwietnia uczniowie klas IV- VI wybrali się na wycieczkę do Muzeum w Raciborzu. Na początku wzięliśmy udział w lekcji muzealnej poświęconej zwyczajom pogrzebowym w starożytnym Egipcie, co związane było z późniejszym zwiedzaniem kącika egipskiego z autentyczną mumią!!! Obejrzeliśmy też pozostałe ekspozycje raciborskiego mueum, dotyczącze m.in. etnografii, prehistorii, historii browaru raciborskiego, a także historii Raciborza i samego budynku, w którym mieści się muzeum. Po części dydaktycznej udaliśmy się na część rekreacyjną, tzn, do kręgielni, gdzie odbyła się emocjonująca rywalizacja zakończona zjedzeniem pizzy przy wspólnym stole.
WESOŁYCH ŚWIĄT !
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole na podziwianiu talentów ! Dzieci prezentowały swoje prace plastyczne, umiejętności sportowe i muzyczne.Były więc popisy tańca, akrobatyki, a nawet opowiadania dowcipów. Po raz kolejny Daniel Korecki sprawdził się tutaj jako konferansjer. Po konkursie talentów dzieci w klasach przygotowały wiosenne sałatki, które wszyscy mogli degustować. Daszą część dnia spędziliśmy na zabawie.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali wiele konkursów dla dziewczyn. Impreza odbyła się na szkolnym holu, a poprowadził ją Daniel Korecki z klasy IV, który zadebiutował w roli konferansjera. W wyborach na najsympatyczniejszą dziewczynę z klas II- III zwyciężyła Oliwia Szelest z klasy II, natomiast w klasach starszych -Julia Kaczyńska
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE
Szczęśliwego Nowego Roku!!!
Święta
Na dzień przed zimową przerwą świąteczną wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na holu, by wspólnie śpiewać kolędy, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Miłą niespodzianką był poczęstunek przygotowany przez uczniów klas II- III - własnoręcznie przygotowane i ozdobione ciasteczka!
W niedzielne , przedświąteczne popołudnie odbyły się w naszej szkole Jasełka bożonarodzeniowe połączone z kiermaszem świątecznym. Przedstawienie przygotowała pani Tatiana Nowak, natomiast rodzice zadbali o poczęstunek ,świąteczne wypieki, potrawy i ozdoby. Przybyło do nas wielu gości. Świąteczne życzenia złożyła wszystkim dyrektor naszej szkoły, pani Jolanta Marzec oraz Wójt Gminy Polska Cerekiew, pan Piotr Kanzy.
Wróżby andrzejkowe w klasach IV- VI
Halloween
Wystawa Pamiątek Rodzinnych
Przez cały listopad można była zwiedzać wystawę pamiątek rodzinnych, którą zorganizowali u uczniowie klasy IV. Jej pomysłodawcą był Daniel Korecki. Kiedy przyniósł na lekcję historii odnowione narzędzia z warsztatu stolarskiego, postanowił je opisać i zachęcił swoich kolegów do zaprezentowania swoich pamiątek rodzinnych . W ten sposób powstawała wystawa. Z dnia na dzień przybywało eksponatów. Były wśród nich zdjęcia, dokumenty, pieniądze, a nawet elementy ubioru. Dzieci same opisywały przyniesione pamiątki i zachęcały innych do zwiedzania ekspozycji. Utworzyły nawet regulamin zwiedzania i wyznaczyły spośrod siebie przewodników. Spisały się bardzo dobrze w tej roli ,więc wystawa cieszyła się zainteresowaniem.
Wycieczka do parku wodnego w Rudzie Śląskiej
Dzień Edukacji
Jak co roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji. Był apel , który przygotowały dzieci z wszystkich klas. Wesołe scenki uczniów klasy II rozbawiły i nauczycieli i dzieci . Starsi uczniowie zaprezentowali piosenki, wiersze i tańce. Po południu wszyscy pracownicy szkoły oraz emeryci spotkali się na uroczystej kolacji .
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków obchodzony był w naszej szkole pod znakiem znajomości języka angielskiego i niemieckiego. Pani Sonia Weleda- Sitek przygotowała quizy jęzkowe dla uczniów klas II- III i IV- VI. Wcześniej dzieci zaprezentowały powitania w innych językach europejskich. W tym dniu gościliśmy również u siebie przedszkolaki.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Przez niemal cały wrzesień trwała w naszej szkolne kampania wyborcza do Samorządu Szkolnego. Była ona bardzo burzliwa i wzbudzała wiele emocji. Ostatecznie w wyniku wyborów, które odbyły się 22 września przewodniczącą Samorządu została Julia Kaczyńska, zastępcą Felicja Pytlik, a skarbnikiem Małogorzata Sarnecka. Tak więc dziewczyny z klasy V pokonały kandydatów z klasy IV.
Dzień Chłopaka
Pierwszą imprezą, jaką obchodzimy w nowym roku szkolnym jest oczywiście Dzień Chłopaka. Dziewczyny przygotowały klasowe konkursy i niespodzianki ,a na holu szkolnym były zabawy dla wszystkich chłopaków. W tym roku najsympatyczniejszm chłopakiem z klas IV- VI został Andrzej Ostarek, natomiast w klasach II- III tytuł ten musieli podzielić między sobą Daniel Holeczek, Kacper Jezierski i Jakub Pendziałek.
Rok szkolny 2016/ 2017 rozpoczęliśmy nieco inaczej niż zwykle, gdyż to pierwszy rok w historii naszej szkoły,
gdy nie witamy pierwszoklasistów.
W tym roku nie mamy pierwszej klasy i kolorowych tyt dla maluchów.
Wycieczka do Warszawy
W czerwcu uczniowie klas IV- VI odwiedzili Warszawę. Do stolicy wybraliśmy się na dwa dni. Już podróż była sama w sobie atrakcją, gdyż odbyliśmy ją pociągiem Inter City. Warszawa przywitała nas kolorowyni neonami , co wywarło spore wrażenie na naszych młodych turystach. Do schroniska młodzieżowego dotarliśmy na piechotę. Znajdowalo się ono w centrum i tej nocy miały sie przekonać, że życie w mieście tętni bez względu na porę. Następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem. Spod Pałacu Kultury i Nauki udaliśmy się w stronę Parku Saskiego, przystanęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie Krakowskim Przedmieściem podążyliśmy na Plac Zamkowy i warszawską Starówkę. Po krótkiem odpoczynku i wysłuchaniu hejnału z wieży Zamku Królewskiego pojechaliśmy na wystawę " Niewidzialni". Krążąc w całkowitych ciemnościach mieliśmy możliwość wczuć sie w rolę ludzi niewidomych i poznawać otoczenie za pomocą innych zmysłów. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Ostatnim punktem tego dnia był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki i podziwianie panoramy Warszawy. Wieczorny spacer w kierunku Stadionu Narodowego odbyliśmy już bez przewodnika. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od przejażdżki metrem na Żoliborz, gdzie w parku Żeromskiego czekał na nas plac zabaw. Kolejną stacją był Plac Europejski z okazałymi wieżowcami i miejscami pełymi zieleni.Stamtąd wyruszyliśmy w kierunku Łazienek Królewskich. Po zwiedzeniu Belwederu przeszliśmy się parkiem mijając słynny pomnik Fryderyka Chopina i przystając przy Pałacu na Wodzie. A potem już biegiem do autobusu, by zdążyć do planetarium w przy Centrum Nauki Kopernik. Projekcja dotyczyła życia na Marsie i był to już ostatni punkt naszego programu. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się na piechotę do schroniska, podziękowaliśmy przewodnikowi i udaliśmy się na Dworzec Centralny. Dzieci spisały się świetnie !
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI
Święto Książki dla Dzieci obchodziliśmy w naszej szkole 1 kwietnia. Z tej okazji dorośli czytali dzieciom ulubione bajki swojego dzieciństwa. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Polskiej Cerekwi, pani Maria Kachel, która zachęcała uczniów do czytania. Pani Kachel włączyła się również do naszej akcji czytania dzieciom.
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny upłynął nam pod znakiem zabawy. Na początku wszyscy uczniowie, podzieleni na grupy, wzięli udział w konkursie na znajomość przysłów i powiedzeń. Następnie klasy starsze przygotowywały wiosenne sałatki, a młodsi uczniowie wykonywali wiosenną dekorację. Sałatki zostały zjedzone ze smakiem, a rozwieszone ozdoby z papieru przypominają, że choć za oknem bywa pochmurno, do nas już wiosna zawitała.
TOURNEE PO "STANACH"
W marcu z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy szóstej udali się ze skeczem "Opowieści biblijne po śląsku" na tournee po "Stanach". Zagościli najpierw we Wroninie i Łańcu, a następnie w Witosławicach i w Grzędzinie. Wszędzie zostali bardzo serdecznie przyjęci i nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami.
PODSUMOWANIE I SEMESTRU
NAJLEPSI UCZNIOWIE
KLASA PIERWSZA: Ewelina Kancner, Emilia Gąsiorek, Kacper Jezierski, Dominik Słupina, Natalia Klima, Antonina Rusin
KLASA DRUGA: Maja Krężlewska, Anna Kletta, Daniel Holeczek, Kacper Pawelec, Oscar Rycka - Skaliński, Jakub Barabasz
KLASA TRZECIA: Hanna Jezierska, Daniel Korecki, Andrzej Ostarek
KLASA CZWARTA: Małgorzata Sarnecka - śr. 5,3; Julia Kaczyńska - śr. 5,08; Felicja Pytlik - śr. 5,0;
Manuela Makosz - śr. 4,8
KLASA PIĄTA: Adam Freitag - śr. 5,15; Antonia Fabijanić - śr. 5,07
KLASA SZÓSTA: Magdalena Morawiec - śr. 5,5; Nikola Gregor - śr. 5,3; Kacper Kucharski - śr. 4,8;
Andrzej Mrozek - śr. 4,75
STYPENDIA ZA WYNIKI W NAUCE I ZACHOWANIU OTRZYMUJĄ:
MAGDALENA MORAWIEC, NIKOLA GREGOR, MAŁGORZATA SARNECKA, ADAM FREITAG, JULIA KACZYŃSKA, ANTONIA FABIJANIĆ, FELICJA PYTLIK
20 stycznia 2016 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy imprezę, na którą zostali zaproszeni dziadkowie uczniów. W przygotowania zaangażowali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, obsługa oraz rodzice, którzy zadbali o poczęstunek.
Program był bardzo różnorodny.Uczniowie z I klasy przygotowali mini show pt. "Powróćmy,jak za dawnych lat", piosenki i tańce wykonały dzieci z klasy II, uczniowie z klasy III recytowali okolicznościowe wiersze, a starsi uczniowie przedstawili dwie humorystyczne scenki. Wystąpił też szkolny zespół flażoletowy i zespół taneczny.
W tym roku nie obyło się bez niespodzianek, gdyż na dziesięć minut przed rozpoczęciem imprezy nastapiła przerwa w dostawie prądu i nie działał sprzęt nagłaśniający. Na szczęście awaria nie trwała długo i zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny w całości.
Na koniec dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły upominki.
W niedzielę, 20 grudnia, w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe. Przygotowali je uczniowie pod pilnym okiem księdza wikarego i nauczycieli.
Dzieci recytowały teksty związane z Bożym Narodzeniem, grały na flażoletach, śpiewały kolędy i piosenki świąteczne. Po części artystycznej można było delektować się wypiekami, które przygotowali rodzice.
Nasze zaproszenie to przedświąteczne spotkanie przyjęło liczne grono rodziców. Miło nam było także było gościć Wójta Gminy, Przewodniczącego RG oraz radnych.
Wydarzenie to wprowadziło nas w prawdziwie świąteczny nastrój, było okazją do złożenia życzeń i okazania wzajemnej życzliwości.
„W krainie baśni” – impreza edukacyjna w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i „Dzień Języków Obcych”.
W tym roku szkolnym „Dzień Języków Obcych” został połączony z ogólnopolską akcją „Cała Polska czyta dzieciom”. I My też postanowiliśmy naszym dzieciom czytać. Według przygotowanego scenariusza i wcześniej wybranych baśni nauczyciele zamienili swoje pracownie w baśniowe krainy a sami odegrali rolę autorów. Uczniowie w tym dniu mogli przebrać się za dowolną postać z baśni. Tanecznym krokiem z piosenką „Witajcie w naszej bajce” rozpoczęła się impreza. Wszyscy, którzy lubią czytać książki lub którzy lubią, gdy im ktoś czyta zostali powitani i na dowód powitania zrobili śmieszną minę. Poszczególne klasy rozeszły się do pracowni. Równolegle we wszystkich pracowniach nauczyciele czytali uczniom teksty wybranych fragmentów baśni, mitów i opowiadań. I tak uczniowie weszli np. do Stumilowego Lasu na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Oprócz wysłuchania przygód „Kubusia Puchatka” A.Milne, czytanego przez p.Iwonę Ostarek , uczniowie mogli spróbować różnych pysznych miodów, nauczyli się piosenki i tańczyli z Kubusiem. W pracowni matematycznej uczniowie spotkali się z p.Ch.Andresenem, w którego zamienił się p. Zbigniew Węgrzyn. Przypomniał dzieciom korzystając z tablicy multimedialnej baśń o „Dziewczynce z zapałkami”. Baśnie braci J. i W. Grimm czytała (częściowo również w języku niemieckim), p. Sonia Weleda – Sitek zamieniona w czarownicę. Tutaj uczniowie częstowani byli piernikami i jabłkami (ale nie były one zatrute). U p. Jadwigi Marcinek – Freitag uczniowie wysłuchali „Mitów greckich” i spróbowali boskiej ambrozji, boskiego nektaru i innych greckich pyszności. Było jeszcze spotkanie z „Dziećmi z Bullerbyn” A. Lindgren, których przygody czytała sama p. Dyrektor szkoły Jolanta Marzec. A swoją pracownię p.Tatiana Nowak jako dobra wróżka zamieniła się w komnatę, gdzie odbywała się akcja baśni Ch. Perrault. P.Jarosław Kaczyński na sali gimnastycznej, czyli balowej prowadził turniej rycerski.
Celem naszej imprezy było przybliżenie uczniom języka literatury pięknej i przyswajanie kultury żywego słowa (także w języku obcym), rozwijanie początków świadomego czytelnictwa, stworzenie warunków do różnej aktywności dzieci poprzez udział w zaproponowanych zabawach, konkursach, zagadkach i baśniowych skojarzeniach ukrytych w kuferku.
Ewa Porwal
14 października obchodziliśmy w naszej szkole podwójne święto. Był to nie tylko Dzień Edukacji,ale także uroczystość Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.
O godzinie 10.00 rozpoczął się apel. W pierwszej jego części swoje umiejętności zaprezentowały pierwszaki. Było dużo piosenek, tańca, były też wieszyki. Do programu pierwszoklasistów przyłączyli się uczniowie klasy IV. Ta część uroczystości zakończyła się ślubowaniem i pasowaniem na uczniów klasy I. W tym roku ślubowali także ich rodzice...
Po części oficjalnej dzieci , zgodnie z tradycją szkoły, zasadziły drzewko, a potem wraz z rodzicami i wychowawcą udały się na poczęstunek do swej klasy.
W drugiej częci apelu wykazać się mogli uczniowie klas starszych. Przygotowali program artystyczny- trochę na wesoło, trochę na poważnie. Były więc tańce, piosenki, rewia mody , wiersze i życzenia. Całość upłynęła w miłej atmosferze.
Po południu była okazja spotkania również z emerytowanymi pracownikami Zespołu, gdyż świętowanie nauczycieli zwieńczyła uroczysta kolacja w Łanach.
W sobotę, 3 października, wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły mogli wziąć udział w wycieczce do Wisły,
którą zorganizwały Panie Tatiana Nowak i Iwona Ostarek.
Wyjazd cieszył się sporym zaintersowaniem. Do części dzieci dołączyli także rodzice.
Uczestnicy wycieczki zdobyli Czantorię, gdzie dodatkową atrakcją były zjazdy torem saneczkowym.
Na szczególną pochwałę zasługują uczniowie klasy I, którzy bez marudzenia dotrzymywali kroku starszym.
Pogoda dopisała i emocji było wiele.
Miło było spędzić ten słoneczny, jesienny dzień na łonie przyrody.
W piątek, 18 września 2015, mieliśmy okazję wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu artystycznym.
W pobliskim Zakrzowie gościła grupa teatralna wystawiając przedstawienie " Baśń o rycerzu bez konia".
Spektakl był bardzo zabawny, a zarazem zawierał w sobie głębokie przesłanie.
Naszą uwagę zwróciły piękne i bardzo pomysłowe kostiumy oraz rekwizyty.
Sztuka przedstawiona była w przystępny dla dzieci sposób.
Korzystając z czasu wolnego przed spektaklem, kierownik Ośrodka oprowadził naszą grupę po całym obiekcie,
bardzo ciekawie opowiadając o poszczególnych miejscach. Było to dodatkowa atrakcją naszej wycieczki.
Mamy nadzieję,że będziemy mieli okazję częściej odwiedzać GOSi R i uczestniczyć w organizowanych tu wydarzeniach kulturalnych.
13 września 2015 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dożynkach parafialnych.
Na festynie sołeckim przedstawili program artystyczny ,
na który składały się piosenki, tańce oraz koncert flażoletowy.
Występowały dzieci z klas II- VI.
Magdalena Morawiec i Nikola Gregor same ułożyły układ taneczny,
natomiast Antonia Fabijanić wystąpiła jako solistka prezentując swe umiejętności woklane.
Pozostali wykonawcy równie świetnie się spisali.
Nad całością programu czuwały Pani Iwona Ostarek i Jadwiga Marcinek- Freitag.
Pierwszego września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny - 2015/ 2016.
Do naszej szkoły przybyło szesnaścioro nowych uczniów.
Jest to najliczniejsza klasa w szkole.
Na dobry początek pierwszoklasiści otrzymali tradycyjne "tyty" ze słodyczami.
Ich wychowawczynią została Pani Tatiana Nowak.
1 września 2014 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015
W klasie pierwszej naukę rozpoczęło 14 uczniów: Jakub Barabasz, Oliwia Czajka, Daniel Holeczek, Anna Kletta, Emilia Klimek, Maja Krężlewska, Wiktoria Lachowska, Wiktoria Parchatka, Kacper Pawelec, Dominik Polaczy, Oscar Rycka - Skaliński, Emilia Szczepańska, Marcel Szelest, Mateusz Wieczorek.
Wszystkim uczniom życzymy samych piątek i szóstek oraz wielu sukcesów.
PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2013/14
NAJLEPSI UCZNIOWIE:
KLASA I
HANNA JEZIERSKA, DANIEL KORECKI
KLASA II
MAŁGORZATA SARNECKA, FELICJA PYTLIK
KLASA III
ADAM FREITAG, ANTONIA FABIJANIĆ, PATRYK SZELEST
KLASA IV
MAGDALENA MORAWIEC, NIKOLA GREGOR, KACPER KUCHARSKI
KLASA V
MARTYNA CZERNER, JULIA GILGE, KAROLINA KUŚMIERSKA, PAWEŁ FREITAG, KATARZYNA MROZEK
KLASA VI
MICHAEL PASKER
STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE OTRZYMALI:
MAGDALENA MORAWIEC, NIKOLA GREGOR, MARTYNA CZERNER, JULIA GILGE, KAROLINA KUŚMIERSKA, PAWEŁ FREITAG, MICHAEL PASKER
10 lutego, w słoneczny poniedziałek, wybraliśmy się na lodowisko i kręgielnię w Raciborzu.
Co niektórzy wrócili nieco potłuczeni, ale zadowoleni...
W lutym, w ramach projektu " Fascynujący Świat Nauki i Technologii", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Były to zajęcia prowadzone w pracowniach eksperymentalno- doświadczalnych wyposażonych w urządzenia do przeprowadzania różnego rodzaju doświadczeń, m.in. z mechaniki, optyki, muzyki, robotyki, przyrody.
Lekcje były bardzo ciekawe, uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli.
Dzieciom najbardziej podobało się sterowanie robotami i gra na instrumentach. To była niezapomniana przygoda z nauką w innym niż na co dzień wydaniu.
15 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji.
Z tej okazji uczniowie klas IV- VI przygotowali program artystyczny, na który składały sie scenki rodzajowe z życia szkoły.
Nie brakło piosenek, no i oczywiście życzeń dla wszystkich pracowników szkoły.
Uroczystości tej towarztszyło jeszcze jedno ważne wydarzenie jakim było Pasowanie na Ucznia Klasy I.
Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności z różnych dziedzin i z całą pewnością zasłużyli by stać się pełnoprawnymi uczniami szkoły.
Po złożeniu ślubowania zostali więc pasowani na uczniów, a następnie, zgodnie ze zwyczajem, posadzili swoje drzewko na terenie przyszkolnym.
Oto żywa lekcja historii , w jakiej mieliśmy okazję uczestniczyć w październiku.
Dowiedzieliśmy się o życiu szlachty- sarmatów, oglądaliśmy rózne rodzaje ówczesnej broni, mogliśmy się
także zmierzyć się w pojedynku na miecze.
Pokaz był bardzo zabawny...
Uczniowie klasy I w trakcie koncertu- Austria
Stoisko klasy II- Holandia
Kolorowa Dania- klasa III
Chłopcy z klasy IV tańczą w rytm czeskiego przeboju,
Klasa IV - Czechy
Uczniowie klasy V przy łodzi Wikingów- Szwecja
Chłopcy z klasy VI dają czadu podczas rockowego występu .
Reprezentowali Finlandię.
Julia i Martyna z klasy IV śpiewają przebój z repertuaru Celin Dion
W konkursie piosenki wszyscy wypadli doskonale
I nasi mili goście...
Dzień Chłopaka
Z okazji święta chłopców dziewczyny wraz z opiekunką Samorządu, panią Iwoną Ostarek,
przygotowały wiele niespodzianek.
Było dużo konkursów, wybrano też najsympatyczniejszych chłapaków w szkole.
Kto będzie wyglądał bardziej męsko?
Dopingujemy !
Wiele emocji wzbudziły wyścigi świnek morskich!
Sprzątanie świata
Jak co roku sprzątaliśmy najbliższą okolicę zbierając śmieci.
A był ich sporo, niestety...
DOŻYNKI
W dożynkowym korowodzie
Występy klasy I
Zabawy integracyjne
W Ogrodzie Japońskim
Na dziedzińcu Zakładu im. Ossolińskich
Wrocławski Rynek
Panorama Racławicka
W Ogrodach Doświadczeń ( Humanitarium)
28. kwietnia 2012 r. w ramach projektu unijnego " Nasza szansa na lepszą przyszłosć"
Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale i pozostałym uczestnikom konkursu.
Kasia I Paulina z klasy III dały z siebie wszystko
i wzbudziły ogromny entuzjazm wśród publiczności.
Zdobywca I miejsca w konkursie- Alexander z klasy IV
Nie obyło się bez konkursów, zabaw i wyboru króla i królowej balu.
Na balu wręczone zostały także kartki walentynkowe,
które uczniowie dedykowali swoim koleżankom i kolegom.
W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 najlepsze wyniki osiągnęli:
klasa I : Antonia Fabijanić, Patryk Szelest, Adam Freitag
klasa II: Nikola Gregor, Magdalena Morawiec, Diana Stein
klasa III: Martyna Czerner, Karolina Kuśmierska,Julia Gilge,
Katarzyna Mrozek, Paweł Freitag
klasa IV : Michael Pasker, Mateusz Rogowski, Wiktoria Obajtek,
Gabriel Sterzik
klasa V : Dawid Morawiec
klasa VI: Adam Kletta, Krzysztof Kowaczek, Patryk Kaczyński
A tak bawiliśmy się na dyskotece
z okazji Halloween!
Wiele atrakcji zapewniły nam, jak co roku, nauczycielki
języka angieskiego- Sonia Weleda- Sitek i Ewa Porwal
organizując szereg konkursow i zabaw związanych z tymże świętem.
Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowanie Wigilii Szkolnej.
14. października obchodziliśmy Dzień Edukacji .
Z tej to okazji uczniowie z kółka teatralnego pod opieką pani Tatiany Nowak zaprezentowali przedstawienie,
na które składały się różne scenki rodzajowe z życia szkoły.
Całość urozmaiciła ciekawie dobrana muzyka stanowiąca doskonałe tło spektaklu.
Nauczyciele oraz inni pracownicy naszej szkoły otrzymali wiele życzeń.
Seredcznie dziękujemy za dobre słowa i życzliwość uczniom oraz ich rodzicom.
14. października odbyło się również Pasowanie na Ucznia. Wzięło w nim udział pięcioro naszych pierwszoklasistów.
Przedstawili oni wiersze i piosenki, jakich się nauczyli w szkole. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności byli już gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.
Następnie zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora szkoły, Jolantę Marzec.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, po części oficjalnej , dzieci udały się przed szkołę, by tam zasadzić zakupione przez siebie drzewko.
Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały i porowadziły wiele wesołych konkursów, dzięki czemu wszyscy- nie tylko chłopcy- dobrze bawili.
W wyniku głosowania , które przeprowadziły dziewczyny wśród swoich koleżanek ze wszystkich klas, wyłoniono czterech najsympatyczniejszch chłopaków w naszej szkole.
Zostali nimi Patryk Szelest z kl.I, Paweł Freitag z kl. III, Dawid Morawiec z kl. V i Adam Kletta z kl. VI.
Szczęśliwi finaliści
Z okazji Europejskiego Dnia Języków ( przypadającego na 26. września) w naszej szkole odbyła się impreza poświęcona państwom Unii Europejskiej.
Każda klasa wylosowała jeden kraj i zadaniem jej było przygotować gazetkę oraz prezentację na temat tego kraju.
Całym projektem kierowały nauczycielki - Sonia Weleda Sitek i Ewa Porwal.
Uczniowie z pomocą wychowawców przez trzy tygodnie przygotowywali się do prezentacji poznając podstawowe wiadomości oraz ciekawostki dotyczące wylosowanego kraju.
W rezultacie 28. września mogliśmy uczestniczyć w barwnym widowisku i poznać bliżej sześć krajów europejskich: Francję, Niemcy, Wielka Brytanię, Włochy, Grecję i Hiszpanię.
Uczniowie przygotowali bardzo pomysłowe gazetki , kolorowe i interesujące pod względem treści.
Odbył się też konkurs piosenki obcojęzycznej, w którym uczniowie zaprezentowali piosenki w języku angielskim, francuskim i chorwackim.
Pierwsze miejsce wyśpiewał Adam Kletta z kl. VI
Drugie miejsce zajął Dawid Morawiec z kl. V
Trzecie miejsce zdobyła Antonia Fabijanić z kl. I
W konkursie na najciekawszą budowlę europejską czołowe miejsca zdobyli
Michael Pasker za Big Bena
Alexander Musioł za wieżę Eiffla
Klasa I- przy swoim francuskim stoisku- stworzyła namiastkę paryskiego Luwru, mogliśmy też skosztować francuskich bagietek i serów . Wielkim powodzeniem cieszyły się również francuskie perfumy.
Była " Marsylianka", rewia mody i ciakawostki na temat Francji.
Klasa II przygotowała barwny pochód składający się z angielskich gwardzistów, policjantów
i reprezentacji piłkarskiego klubu United Manchester. To dzięki tej klasie naszą imprezę zaszczyciła sama królowa brytyjska Elżbieta.
Ciekawostki o Wielkiej Brytanii opowiadała pani Ewa Porwal- nauczycielka języka angielskiego. Był też londyński Hyde Park- gdzie każdy mógł powiedzieć, co tylko zechce.
Grecja przypadła klasie trzeciej. Dzieci przygotowały przedstawienie nawiązujące do starożytnych wierzeń, pochwaliły się też znajomościąwielu zwrotów w języku greckim.
Był "Taniec Zorby" i greckie zaziki.
Uczniowie klasy czwartej występowali w barwach narodowych Niemiec. Odczytali najważniejsze informacje na temat tego kraju, poświęcając szczególnie dużo uwagi sławnym Niemcom. Stoisko czwartoklasistów oferowało wszystkim słodycze Haribo.
Chłopcy z piątej klasy wystąpili jako włoscy mafiozi. O ich kraju pomogła im opowiedzieć pani Ewa Porwal. A w gazetce przygotowanej przez klasę piątą dominowały szkice włoskich zabytków wykonane przez Alexandra Musioła
Klasa szósta zawitała do szkoły w strojach hiszpańskich. Po krótkiej prezentacji kraju zatańczono pasodoble , a dziewczyny zmierzyły się z flamenco. Stoiski hiszpańskie oferowało sok pomarańczowy i bezalkoholowe mojito.
Witaj Szkoło
rok szkolny 2011/2012
Wrzesień, wrzesień !
W naszej szkole
klasy pełne słońca,
pełne dzieci. Bo wakacje
już dobiegły końca.
Drodzy Uczniowie!
Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzę Wam jak najwięcej zapału do nauki oraz dużo wiary w siebie i swoje możliwości. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was wspaniałą przygodą.
Drodzy Rodzice!
Szkoła może dobrze funkcjonować tylko z Rodzicami, którzy wspierają ją we wszystkich działaniach. To od Państwa zaangażowania w sprawy szkoły zależą jej sukcesy i realizacja niektórych zadań jakie sobie stawiamy. Życzę wszystkim Rodzicom, aby nasze wspólne działania sprawiły, że będziemy tworzyć wymarzoną dla wszystkich szkołę.
Wszystkim życzę dobrego roku szkolnego 2011/2012
Dyrektor szkoły Jolanta Marzec
W nowym roku szkolnym dołączyli do nas nowi pierwszoklasiści.
Grupa liczy pięcioro uczniów.
Są to same sześciolatki.
Ich wychowawczynią została Iwona Ostarek.
Na dobry początek dzieci zostały obdarowane przygotowanymi przez rodziców"tytami" .
22. czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2010/ 2011.
Wielu uczniów naszej szkoły osiągnęło bardzo dobre wyniki w nauce.
Za swe sukcesy uczniowie klas I- III otrzymali nagrody książkowe,
a uczniowie starsi świadectwa z wyróżnieniem oraz stypendia naukowe.
Nawyższe wyniki w nauce w klasach IV- VI osiągnęli:
Rozalia Biniasz
Dżesika Obajtek
Justyna Czerner
Adam Kletta
Aleksander Piechula
Krzysztof Kowaczek
Pożegnaliśmy także klasę szóstą,
której uczniowie od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w gimnazjach
w Polskiej Cerekwi, Szonowicach i Raciborzu.
Ostatnie zdjęcie z wychowawcą
Ślubowanie uczniów klasy szóstej
22. czerwca również sześciolatki pożegnały się z przedszkolem.
Były występy artystyczne i poczęstunek,
dzieci otrzymały także dyplomy ,
"tyty" ze słodyczami, a także upominki książkowe.
Od nowego roku dzieci rozpczną już naukę w szkole.
Występy dzieci
Już prawie " absolwenci"
Pamiątkowe zdjęcie z kolegami i wychowawcami.
Czerwiec 2011
Wycieczka do Parku Rozrywki w Inwałdzie
W maju rozpoczął się sezon wycieczkowy.
Jako pierwsi tej wiosny wyruszyli uczniowie klasy II.
Spędzili oni cztery dni na zielonej szkole w Jarnołtówku.
W kwietniu uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Konkursie Gawędziarskim
"Ślaskie beranie" w Izbicku.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II - Paulina Nosol.
Wygłosiła ona monolog pt. "Kolynda".
Paulina była jedną z najmłodszych uczestniczek konkursu.
Strona WWW naszej szkoły jest już opublikowana w Internecie. Znajdziesz tu wiele pożytecznych i interesujących informacji - m.in. spis uczniów, klas, nauczycieli, plany lekcji, zastępstwa i inne. |